HEYBELİADA KONAKLAMA

           Heybeliada Konaklama alternatifleri konusunda bir araştırma yapıyorsanız, tatilde Heybeliada’yı tercih eden özel insanlardan birisiniz demektir. Şehrin kalabalığı, günlük koşturmacası, trafiği ve iş hayatının yorgunluğundan sıkılarak sakin ve huzurlu bir atmosferde zaman geçirmek için en doğru seçimlerden biri olan Heybeliada, konaklama seçenekleri bakımından da bölgenin en cazip imkanlarını sunmaktadır.

Heybeliada; Marmara Denizi’nde, İstanbul’un Anadolu yakasına daha yakın bir bölgede bulunan Prens Adaları arasında en büyük ikinci adadır. Prens Adaları arasında en yeşil ve temiz havaya sahip olan adanın yerleşik nüfusu 7 bin kadardır. Ancak bahar ve yaz ayları ile bu nüfus üç-dört katına çıkmaktadır. Eski ismi Yunanca “bakır” anlamına gelen Halki olan Heybeliada, uzaktan bakılınca yere bırakılan bir heybeye benzediği için Türkler tarafından bu isimle anılmaya başlamıştır. En yükseği 140 metre olan 4 tepesi ile de doğal bir yürüyüş parkuru oluşturmaktadır.

Heybeliada Bizans ve Osmanlı dönemlerine ait çeşitli tarihi yapıları ile dikkat çeken bir beldedir. Osmanlı İmparatorluğu’nun başkenti olduktan sonra İstanbul’un zengin Rumlarının yerleşmeyi tercih ettiği bir yer haline gelmiştir. Adada yaşayan Rum nüfusun ana kara ile bağlantısını sağlamak amacıyla 19. Yüzyılda başlayan vapur seferleri hala devam etmektedir.

Adada halihazırda ziyarete açık ve gezilebilecek alanlar olarak; Papaz Okulu, Çam Limanı, Bahriye Limanı, Bahriye Okulu, Aye Ofemya Ayazması, Heybeliada Sanatoryumu, Hüseyin Rahmi Gürpınar Lisesi, Abbas Halim Paşa Köşkü akla ilk gelenlerdir. Araba ve motorlu taşıt bulunmayan adada yürüyerek, bisikletle veya eşeklerle gezilebilecek çeşitli turlar düzenlenmektedir.

Eğer gezinizi günübirlik olarak değil de birkaç gün kalacak şekilde planlıyorsanız, Heybeliada konaklama konusunda da her isteğe ve bütçeye uygun seçeneklerle karşınıza çıkacaktır. Temiz, nezih ve sofistike bir atmosferde birkaç gün tatil yapmak istiyorsanız, otelimizde sizleri ağırlamaktan büyük mutluluk duyarız.

Geleneksel mimarinin en güzel örneklerinden biri olan otelimizin tüm odalarında her türlü ihtiyacınızı karşılayacak donanım mevcut olduğu gibi lezzetli sunumlarımız ile tatilinizi unutulmaz kılıyoruz. Gelin adamızda sizleri de misafir edelim. Yılın her günü kapılarımız açık şekilde sizleri bekliyoruz.